Šiandien

Spalio 8d.SIRENOS'23: Blood Stories Lithuania

Aprašymas

„Blood Stories“ bus staigmena ir žiūrovams, ir „Sirenų“ komandai, nes tai bus spektaklio, sukurto portugalų ir lietuvių kūrėjų, premjera. Man pačiai Mala Voadora pasiūlymas bendradarbiauti neriant į DNR istorijas ir ieškant kur galėjo susitikti dviejų iš pirmo žvilgsnio visai niekaip nesusijusių šalių žmonių likimai, pasirodė labai įdomus. Įprasta manyti, kad mažai bendro egzistuoja tarp Lietuvos ir Portugalijos, tačiau gal liksime nustebinti, kad DNR istorija krauju perduoda daugiau informacijos nei žodinė istorija ir atmintis.
Festivalio meno vadovė
Kristina Savickienė
„Blood Stories“ tai biografinis spektaklis, tęstinis meninis projektas, kurio idėja paremta genetine dviejų nepažįstamų žmonių analize ir iš atliktų DNR tyrimų gimstančiais pasakojimais. Festivalio metu savomis istorijomis pasidalins portugalas, teatro režisierius ir aktorius Jorge Andrade ir lietuvių kompozitorius Jonas Jurkūnas, kurie prieš premjerą turės:
  • Atlikti DNR tyrimą, kuris pagal biologines charakteristikas, padės susipažinti su giminės šaknimis.
  • Atlikti istorinį tyrimą, kurio metu juodu išsiaiškins galimas dviejų giminių susitikimo galimybės (nuo socialinių tinklų iki migracijos, prekybos kelių, kolonijų, karų, imperijų…)
  • Suorganizuoti vietinės bendruomenės vakarienę, į kurią bus kviečiami istorikai, antropologai ir genetikai.
  • Sukurti fikcines istorijas, kurios užpildys DNR tyrimų įkvėpto pasakojimo spragas.
  • Pasiruošti spektaklio pristatymui remiantis jųdviejų meninių interesų kryptimis, pavyzdžiui, muzika, šokiu, daile…
Belieka intriga, kokią istoriją ir kaip papasaktos Jorge Andrade su Jonu Jurkūnu. Galbūt jų pasakojimuose sklandančiose tarp faktų bei fikcijos įžvelgsime ryšius tarp kiekvieno iš mūsų?
 
Apie kūrėją:
Jorge Andrade, Mala Voadora teatro įkūrėjas Porto mieste Portugalijoje, yra režisierius, aktorius, tekstų kūrėjas, aktyviai kovojantis už žmogaus teises. Jis gimė Mozambike, ketverių metų grįžo gyventi į Portugaliją, o jo kuriamas teatras atspindi skirtingas jo gyvenimo patirtis, taip pat jo meilę dokumentikai. Tačiau kurdamas dokumentinį teatrą, Jorge Andrade su komanda visuomet perlipa įprastas žanro ribas, naudoja daug šokio, muzikos, faktus papildo vaizduotės scenarijais. Jos spektaklis „Mozambikas“, turėjęs „Sirenose“ įvykti 2020 m., buvo atšauktas dėl pandemijos. Tuomet Jorge pasiūlė „Sirenoms“ prisidėti prie jo naujo darbo kūrimo – „Blood Stories“ gimė jam bendradarbiaujant su kompozitoriumi Jonu Jurkūnu ir yra viena iš ciklo dalių.
Festivalio meno vadovė
Kristina Savickienė
Renginio nuoroda: http://www.sirenos.lt
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook