Šiandien

Balandžio 30d.John Misto „MADAM RUBINŠTEIN“, rež. Raimundas Banionis

  • Vilnius2024-04-30
  • Vilnius2024-05-02

Aprašymas

„Madam Rubinštein“ skritas plačiai publikai ir yra vienas labiausiai lankomų ir mėgstamų Vilniaus senojo teatro spektaklių.  Helenos Rubinštein vaidmenį jame kuria charizmatiškoji aktorė Inga Maškarina. Jos konkurentę Elizabetę Arden – Aleksandra Metalnikova. Asistento Patriko O‘Higinso vaidmenyje – Valentinas Krulikovskis.
 
Komiška pjesė prasideda intriguojančiu įvykiu – pagyvenusi Rubinštein netikėtomis aplinkybėmis susipažįsta su airiu Patriku, kuris vėliau tampa jos sekretoriumi ir tikru draugu, artimiausiu žmogumi. Herojės paskutinį gyvenimo dešimtmetį pasakojanti istorija labai ekspresyvi, o kartu ir labai tikra.
 
Spektaklyje siekiama įtikinamai atskleisti ir dviejų moterų – verslo konkurenčių H. Rubinštein ir E. Arden likimus. Moterų, kurios paaukoja viską dėl savo darbo – šeimas, artimą ryšį su savo vaikais. Jos gyveno, kūrė, dirbo besikuriančiame verslo pasaulyje, kur nėra jokios paguodos ar palaikymo. Kad išlaikytų aukštą lygį, Helenai ir Elizabetei  reikėjo būti labai išradingoms, apsukrioms, stiprioms bei su niekuo nesiskaityti.
 
Pagrindinė herojė H. Rubinštein – tai moteris, kuri nusprendžia būti daugiau nei namų šeimininkė ar tarnaitė. Jos kelias į aukštumas kilo nuo varganos emigrantų Lenkijos žydų šeimos iki pirmaujančios pasaulio kosmetikos verslininkės. Pagimdžiusi du sūnus ir pergyvenusi tris sutuoktinius, savo kelyje neišvengė šeimyninių konfliktų bei aršios kovos su konkurentais. Ją tapė Pablas Pikasas (Pablo Picasso), Salvadoras Dali, supo garsūs žmonės ir liaupsino žiniasklaida. O gyvenimo pabaigoje ji liko tik su neįgaliu, karo sužalotu asistentu Patriku. 
 
„H. Rubinštein personažas – labai įdomus, jame tiek spalvų, toks daugiabriaunis charakteris, o koks subtilus humoras! Tai aktoriui suteikia neribotų kūrybinių galimybių“,  dalinasi savo įžvalgomis I. Maškarina. Aktorė spektaklyje savo vaidmenį stengiasi išgyventi, o ne suvaidinti, antraip tai nepalies žiūrovo sielos stygų.
 
 „Madam Rubinštein“ – tai komiška drama, kupina žydiško humoro, tragikomedijos elementų, kuriuos pastiprina pagrindinės veikėjos akcentas. Pjesė kviečia pasvarstyti, ką reiškia valdyti pasaulinę verslo imperiją, paaukojant savo asmeninį gyvenimą ir žmogišką laimę. Kiek kainuoja būti galingam, genialiam, įtakingam ir visada pirmauti.
 
Spektaklis rodomas rusų kalba su lietuviškais titrais

Kūrybinė grupė:

Režisierius – Raimundas Banionis
Scenografas – Sergejus Bocullo
Kostiumų dailininkė – Daiva Petrulytė
Kompozitorius – Faustas Latėnas
Režisieriaus padėjėjas – Algimantas Kvietkauskas
Režisieriaus asistentė – Inga Maškarina
Į rusų kalbą vertė ir adaptavo – Olga Varshaver ir Tatiana Tulchinsky

Spektaklyje vaidina:

Helena Rubinštein – Inga Maškarina
Elizabetė Arden – Aleksandra Metalnikova
Patrikas O’Higginsas – Valentinas Krulikovskis

Lauros Vansevičienės nuotrauka
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook