Šiandien

Renginys įvykoOpen To The World '23: VOCES8 ir Choras Bel Canto

  • Data:2023 Gruodžio 1d., 19:00
  • Vieta:Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30, Vilnius, Lietuva, Vilnius
  • Bilietai:Pirkti bilietus

Aprašymas

Išskirtinis penktadienio vakaras: VOCES8, Grammy nominuotas geriausias ir populiariausias pasaulyje britų vokalinis ansamblis, ir geriausias Lietuvoje choras Bel Canto, jau trečią kartą susitiks Vilniuje! Sostinės publikai jie dovanos naują šventinę programą, kurioje harmoningai derins klasikinę, šiuolaikinę ir populiariąją muziką.
Choras „Bel Canto“ pristato ypatingą vakarą Vilniuje – pirmą vokalinės muzikos festivalio „Open To The World 2023“ koncertą. Gruodžio 1 d., penktadienį, 19 val. jaukioje Kotrynos bažnyčioje Vilniuje, VOCES8 ir choras „Bel Canto“ atliks stilistiškai įvairią, nuotaikingą ir unikalią Lietuvoje muzikinę programą. Koncerte taip pat dalyvaus pianistas Motiejus Bazaras, solines roles atliks choro dainininkai: Mindaugas Rumšas (saksofonas), Justinas Stanevičius ir Agnė Bagdonavičienė (vokalas).
Ilgametė draugystė su talentingaisiais britais VOCES8
Choro „Bel Canto“ ir VOCES8 draugystė prasidėjo 2018 metais, tęsėsi 2021-aisiais, kai garsiausiose pasaulio scenose koncertuojantis ansamblis dalyvavo „Open To The World“ projekte ir kartu su choru „Bel Canto“ surengė keturis anšlaginius koncertus.
VOCES8 – tai pasaulinę šlovę ir dešimtis prestižiškiausių apdovanojimų pelnęs oktetas iš Jungtinės Karalystės. Kritikų vadinamas „Rolls-Royce tarp britų a cappella ansamblių“, jis garsėja ypač jautriu, šviesiu ir elegantišku skambesiu. VOCES8 naudoja stulbinamai kruopštų metodą, kuris kontroliuoja ir tarpusavyje suderina kiekvieno iš grupės narių natūralų vibrato, o esant poreikiui, jį visiškai neutralizuoja. Tai sukuria unikalų ir lygų kaip šilkas atliekamos muzikos skambesį.
Vokalinis ansamblis savo repertuare harmoningai derina įvairių stilių ir epochų muziką – nuo XVIII amžiaus polifonijų iki autorinių džiazo ir populiariosios muzikos aranžuočių.
Aistra šiuolaikinei chorinei muzikai ir eksperimentams
Choro „Bel Canto“ programoje vyraus choro ir publikos pamėgtų garsiausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių Eric Whitacre, Morten Lauridsen, Ola Gjeilo, taip pat lietuvių kompozitoriaus Donato Zakaro kūriniai ir populiariosios muzikos aranžuotės.
Šį kartą choras publiką stebins ryškia choreografija, kuri papuoš kompozitoriaus Jake Runestad energingą kūrinį „Nyon Nyon“ ir Billy Joel garsųjį „River Of Dreams“. Choreografiją chorui sukūrė Paulius Šinkūnas.
Vienintelis toks vakaras šiemet: VOCES8 ir choras Bel Canto jaukioje Kotrynos bažnyčioje
VOCES8 ir choras „Bel Canto“ ruošia ir įspūdingą koncerto finalą. Ypatingas jo akcentas – ukrainiečių paveldo lobis, daina „Shchedryk”, kurią britai ir lietuviai atliks kartu. Šiuo kūriniu dainininkai ragins nepavargti ir palaikyti Ukrainos kovą už laisvę.
„Shchedryk“ pasakoja apie kregždę, kuri atskrenda į žmogaus namus ir savo giesme pranašauja jam turtingą ir gražų gyvenimą atėjus pavasariui. Iš keturių garsų archajinio motyvo sudarytą „Shchedryk“ 1916 metais aranžavo ukrainiečių kompozitorius Mykola Leontovych. Vėliau jos melodija buvo panaudota kuriant anglišką kalėdinę dainą „Carol Of The Bells“, kuri tapo neatsiejama šventinio repertuaro dalimi visame pasaulyje.
Choras „Bel Canto“ pirmą kartą „Shchedryk“ atliko 2010 metais. Dainos įrašas iki šiol yra populiariausias choro „Spotify“, „Apple Music“ ir „YouTube“ kanaluose, jis taip pat panaudotas kelių filmų garso takeliuose. Vienas jų – šiemet Berlyno kino festivalyje debiutavusi biografinė drama „Sisi & Ich“.
Koncerte dalyvauja
VOCES8 (meno vadovas Barnaby Smith)
Choras „Bel Canto“ (meno vadovė ir dirigentė Milda Švelnienė)
Motiejus Bazaras (fortepijonas)Choro „Bel Canto“ meno vadovė Milda Švelnienė, chormeisterės Raminta Gocentienė ir Stasė Žaltauskaitė-Malūnavičienė, vokalo pedagogai Eglė Stundžiaitė ir Eimantas Bešėnas. „Open To The World“ ir choro prodiuseris Audrius Valatkevičius.
Visa informacija apie koncertą: www.chorasbelcanto.lt
Open To The World 2023
Choro „Bel Canto“ projektas „Open To The World“ – tai unikalus, tradiciniu tapęs chorinės muzikos projektas Lietuvoje. Šiais metais jis išauga į pirmąjį Vilniuje kalėdinį vokalinės-chorinės muzikos festivalį. „Open To The World“ tikslas – šalies publikai pristatyti modernią chorinę muziką, geriausius pasaulio chorus, vokalinius ansamblius ir kompozitorius, puoselėti vakarietišką kultūrą, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.
„Open To The World 2023“ svečiai: „Grammy“ nominuotas geriausias ir populiariausias pasaulyje britų vokalinis ansamblis VOCES8, populiariausias Švedijoje vyrų choras „Zero8“, geriausias ir populiariausias Švedijoje vokalinis ansamblis „Ringmasters“, geriausias Lietuvoje berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir vokalistas ir gitaristas iš Norvegijos Marius Beck.
Festivalio rėmėjai: pastatų gamintojai INHUS, biurų parkas „Business Garden Vilnius“, didžiausia nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė Skandinavijos ir Baltijos šalyse „Newsec“, Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Projekto informacinis partneris – LRT, reklamos partneris – reklamos agentūra „Ogilvy“.
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook