Šiandien

Renginys įvykoBarboros Radvilaitės laiškai

Aprašymas

Teatralizuotas koncertas visai šeimai

Atlikėjai:
Ansamblis MUSICA HUMANA
(meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris)
Šokių ansamblis FESTA CORTESE
Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos senosios muzikos ansamblis LIRUM (vadovė Auksė Stankevičienė)
Solistė ir skaitovė RENATA DUBINSKAITĖ (mecosopranas)

Programoje – XVI–XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vokalinė ir instrumentinė muzika bei šokiai

Barbora Radvilaitė – viena gražiausių ir įdomiausių XVI a. Europos moterų. Tekėjusi iš meilės ir tapusi karaliene, ji atsiskleidžia išlikusiuose savo daugiau kaip 50 laiškų, rašytų Radvilų šeimos nariams, Prūsijos kunigaikščiui Albrechtui ir Žygimantui Augustui.

1547–1548 m. gyvendama Dubingių pilyje ant Asvejos ežero kranto, Barbora Radvilaitė savo vyrui karaliui Žygimantui Augustui parašė 8 laiškus. Kamuojama nerimo dėl ateities, moteris slaptam sutuoktiniui pranešdavo apie kasdienos rūpesčius, siųsdavo mielas dovanėles. Nuoširdžią meilę liudija Barboros žodžiai laiškų pabaigoje: „Siunčiu Jūsų karališkajai Malonybei žiedelį kaip ženklą mano mažiausios tarnystės, kurią paskiriu Jūsų Karališkosios Malonybės, savo maloningojo pono, maloningajam palankumui... Jūsų Karališkosios Malonybės mažiausioji tarnaitė ir amžinoji belaisvė.“

Šie unikalūs XVI a. epistoliniai dokumentai koncerte dalyvaujančius menininkus įkvėpė kurti teatralizuotą senosios muzikos, šokio ir poezijos programą. Kompozicija dvelkia to meto tradicijomis, kultūrinėmis nuotaikomis, rafinuotumu ir santūrumu.
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook