Šiandien

Gruodžio 16d.Galantiškoji Europa. LKO, Christian Frattima

Aprašymas

Atlikėjai:
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
(meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov)
Solistai: AISTĖ PILIBAVIČIŪTĖ (sopranas), DŽERALDAS BIDVA (smuikas)
Dirigentas CHRISTIAN FRATTIMA (Italija)

Programa:
LUIGI CHERUBINI – Operos „Demofontas“ uvertiūra
JOSEPH BOLOGNE DE SAINT-GEORGE – Koncertas smuikui ir orkestrui G-dur
WOLFGANG AMADEUS MOZART – „L’amerò sarò costante“, arija sopranui ir smuikui
LUIGI BOCCHERINI – Simfonija d-moll, G. 506 („La casa del diavolo“)

Šį vakarą Lietuvos kamerinio orkestro svečias – italų dirigentas Christianas Frattima, profesorius, aštuoniolikto amžiaus istoriškai pagrįstos muzikos specialistas, muzikologas, operos kompanijos „Coin du Roi" įkūrėjas, daugelio muzikos festivalių meno vadovas, dokumentinių filmų prodiuseris ir kūrėjas. Milane gyvenantis Ch. Frattima puikiai kalba lietuviškai, nuolat diriguoja įvairiuose operos teatruose, koncertuoja su orkestrais ir ansambliais, skaito paskaitas, yra pelnęs ne vieną apdovanojimą.

Ch. Frattima pasidalino mintimis apie koncertą: „Ši programa pristato galantiškojo laikotarpio kompozitorius, kurie galbūt yra žinomi mažiau nei Wolfgangas Amadeus Mozartas, tačiau jų muzika turėjo didelę įtaką Vienos klasikui, jis daug sėmėsi iš savo amžininkų. Vienas jų – Josephas Bologne de Saint-George’as, labai ryški asmenybė, Karibuose gimęs juodaodis smuikininkas virtuozas, sportininkas ir revoliucionierius, dalyvavęs Prancūzijos revoliucijoje. Jo smuiko koncertai (šį vakarą smuiko koncerto G-dur solistas – Džeraldas Bidva) itin virtuoziški, turintys vėlyvojo baroko atspalvių, jie lyg muzikinė kelionė per Europą: galima išgirsti Venecijos, Prancūzijos, Vokietijos atmosferos nuotrupas.

Apie italų kompozitorių Luigi Cherubini, didžiąją gyvenimo dalį dirbusį Prancūzijoje, L. van Beethovenas sakė, kad tai geriausias kompozitorius iš jo amžininkų. L. Cherubini operos „Demofontas“ uvertiūroje jaučiami prancūzų didžiosios operos bruožai. Luigi Boccherini Simfonija d-moll („La casa del diavolo“ – „Velnio namai“) – virtuoziškas kūrinys; pagal vokiečių poetą ir kompozitorių Christianą Schubartą, d-moll – tai šėtono tonacija. Operą „Karalius piemuo“ W. A. Mozartas parašė būdamas septyniolikos metų, tai viena įdomiausių jo operų, jaučiama Johanno Christiano Bacho įtaka. Koncerte bus atlikta nuostabi Amintos arija „L’amerò sarò costante“ (solistai Aistė Pilibavičiūtė ir Džeraldas Bidva).“
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook