Šiandien

Gruodžio 17d.Poeto meilė. Eimantas Bešėnas ir Lina Giedraitytė

Aprašymas

Atlikėjai:
EIMANTAS BEŠĖNAS (tenoras)
LINA GIEDRAITYTĖ (fortepijonas)

Programa:
ROBERT SCHUMANN – Vokalinis ciklas „Poeto meilė“ („Dichterliebe“), op. 48 (Heinricho Heine’s ž., Antano Saulyno lietuviškas tekstas)
JUOZAS GRUODIS – „Visur tyla“ (Liudo Giros ž.), „Rugiagėlės“ (Kazio Binkio ž.), „Dainius“ (Alės Sidabraitės ž.), „Diemedžiu žydėsiu“ (Salomėjos Nėries ž.), „Ko čia taip ilgu“ (Kazio Binkio ž.), „Jūra ir mergos“ (Kleopo Jurgelionio ž.)

Dainininko Eimanto Bešėno ir pianistės Linos Giedraitytės duetas drauge muzikuoja jau dešimtmetį, nuo kamerinio dainavimo studijų prof. Virgilijaus Noreikos klasėje, nes Lina Giedraitytė buvo ilgametė maestro koncertmeisterė. Tenoras Eimantas Bešėnas dainuoja įvairių žanrų muziką – nuo senosios estrados ir lietuvių bei užsienio kompozitorių klasikų kūrinių iki operos. Jaunasis atlikėjas dalyvauja įvairiuose meniniuose projektuose, festivaliuose Lietuvoje ir svetur, yra Dubingių muzikos festivalio meno vadovas.

Pianistė Lina Giedraitytė 18 metų buvo maestro Virgilijaus Noreikos scenos partnerė, su juo parengė dešimtis koncertinių programų įvairiose Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos ir kt. salėse. Ji taip pat koncertuoja su įvairiais dainininkais ir instrumentininkais, bendradarbiauja su Nacionaliniu operos ir baleto teatru, „Vilnius City Opera“.

Vokalinės programos ašis – nemarusis Roberto Schumanno ciklas „Poeto meilė“ pagal Heinricho Heine’s eiles, nuskraidinsiantis klausytojus į svajonių ir aistrų pasaulį. Nors originaliai ciklas buvo skirtas sopranui, šiandien jį dažniau dainuoja vyriški balsai. „Ciklo „Poeto meilė“ turinys plėtojamas nuo besąlyginės meilės, tyro pirmo bučinio iki pykčio, dramų ir širdgėlos. Muzikos atlikimo išraiška keičiasi metams bėgant, įgaunant patirties – interpretacijos spalvų paletė vis kinta. Šis šešiolikos dainų ciklas alsuoja rafinuota poezija ir muzika, tai tobulas Lied žanro įprasminimas, dialogas tarp vokalo ir fortepijono, dainininko ir pianisto“ – sako Eimantas Bešėnas. Romantiškas temas koncerte palies ir lietuviška daina – šiai popietei solistas pasirinko puikiai pažįstamas, nuotaikingas Juozo Gruodžio dainas.
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook