Šiandien

Renginys įvykoPianistas Kasparas Uinskas, solinis rečitalis

  • Kaunas2024-02-12
  • Vilnius2024-02-14

Aprašymas

Programoje:
F. Chopin 24 preliudai op. 28
F. Liszt sonata S. 178(Programa ir atlikėjai gali būti keičiami organizatoriaus).

„Sustok akimirka žavi!” – Gali sukaustyt grandine iš karto ir ką tik nori, tą daryt su manimi.“ (J.V. Gėtė „Faustas“)

Vasario 12-ąją pianistas Kasparas Uinskas pakvies klausytojus pradėti šventinę savaitę Kauno filharmonijoje, o vasario 14-ąją į solinį koncertą Vilniaus filharmonijoje, kur jis dovanos visiems mylintiems, mylimiems ir visiems ieškantiems meilės ypatingą programą. Jos centre du didieji romantikai – F. Chopin ir F. Liszt. „F. Chopino kūryba yra viena artimiausių mano sielai. Ji įkūnija viską – jautriausias žmogaus emocijas, yra geniali, kurioje kiekviena nata, garsas, melodija turi prasmę ir savo vietą. Jo muzika reikalauja maksimalaus pianistinio pasirengimo ir tuo pačiu yra ypatingai suprantama ir prieinama žmogui. Koncerte atliksiu visus 24 preliudus, kuriuos kompozitorius sukūrė, praleidęs žiemą Maljorkoje su savo mylimąja George Sand. Manau kiekvienas klausytojas išgirs ir pajaus F. Chopino išgyvenimus ir jausmus. Koncertą vainikuos – F. Liszto maštabiškiausias kūrinys – jo filosofinė Sonata, kurios savotiškas leitmotyvas, nors neturintis aiškių įrodymų - F. Gėtės „Faustas“. Sonata kupina dramos, prieštaravimų, džiaugsmo ir giliausio skausmo, ji tarsi visą F. Liszto gyvenimą apžvelgiantis kūrinys.“ – apie programą pasakoja pianistas K. Uinskas.

„...didis pianistas ir muzikas…  Carnegie Hall (New York Concert Review)“ „…kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška  London Wigmore Hall (Seen and Heard international) – tai keli kritikų atsiliepimai apie K. Uinsko meistriškumą.

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas K. Uinskas koncertuoja pagrindinėse pasaulio salėse, tokiose kaip Niujorko Carnegie Hall, Vašingtono J .F. Kennedy Center, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonijoje, Madrido Filharmonijoje, Briuselio BoZar bei eilėje kitų salių. Šie tarptautiniai pasirodymai akimirksniu pelnė aukščiausius kritikų įvertinimus bei klausytojų pripažinimą. 2021 m. vasarą K. Uinskas buvo antrą kartą pakviestas dalyvauti legendinės pianistės Marthos Argerich festivalyje Hamburge, kur jis kartu su violončelininku Alexandru Kniazevu pasirodė Hamburgo Laeiszhalle. Po šio koncerto belgų įrašų kompanija Avanticlassic išleido dueto kompaktinę plokštelę su Johanneso Brahmso kūriniais. Pirmą kartą šiame festivalyje pianistas K. Uinskas koncertavo 2018 m. duete su pianistu Evgeni Bozhanov. Praėjusiuose sezonuose K. Uinskas pasirodė su orkestrais: Royal Chamber Orchestra of Wallonia (Belgija), Philharmonie Südwestfalen (Vokietija), Liepojos simfoniniu orkestru (Latvija), North Czech Philharmonic orkestru (Čekijoje), West Bohemian Symphony orkestru (Čekijoje), Slovakijos radijo simfoniniu orkestru, Krokuvos simfoniniu orkestru, Rosario simfoniniu orkestru Argentinoje, o taip pat su soliniais pasirodymais Londono Wigmore Hall, Baerum Kulturhus salėje cikle „Piano Master Series” ir Bodø Festival Nordland Musikkfestuke – Norvegijoje, BoZar salėje Briuselyje bei Brussels Piano Festival, koncertų ture Japonijoje „Fantastic Pianist“ serijoje, Slovakijos filharmonijoje, Ciuriche (Šveicarijoje), Mumbajuje (Indijoje) solinių ir kamerinės muzikos koncertuose  Norvegijoje, Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, kamerinės muzikos ture su violončelininku A. Kniazevu bei su P. I. Čaikovskio konkurso nugalėtoju violončelininku Andrei Ionita, violončelininku Aleksei Shadrin, smuiko žvaigžde Svetlin Roussev, Boris Brovtsyn ir ir eilėje kitų koncertų.
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook