MKČ24: Koncertas „ARFŲ PASVEIKINIMAS ČIURLIONIUI“
XII tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio Vilniuje koncertas „ARFŲ PASVEIKINIMAS ČIURLIONIUI“
A R F I N I N K A I:
Giedra Julija Tutkutė,
Aistė Baliunytė,
Agnė Keblytė,
David Lootvoet (Prancūzija)
Dalyvauja Ieva Otilija Kuprevičiūtė (fleita)
Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis klausytojams dovanoja išskirtinę pažintį su pripažintais arfos virtuozais.
Keturi Europos melomanų širdis užkariavę muzikai, daugelio tarptautinių konkursų laureatai Giedra Julija Tutkutė, Aistė Baliunytė Dailidienė, Agnė Keblytė ir Davidas Lootveot specialiai dėl šio koncerto susitinka Vilniuje, kur užburiančiais pasirodymais žavės publiką ir pagerbs Čiurlionio fenomeną. Kiekvieno jų solo ar duetu atliekamas kūrinys, muzika arba tematika, bus susijęs su šiuo didžiu lietuvių kompozitoriumi.
Keturi puikūs arfininkai Valdovų rūmų scenoje atliks C. Saint-Saenso, M. Ravelio, F. Liszto, M. K. Čiurlionio, A. Solero, C. Debussy kūrinius arfai arba pačių muzikų sukurtas aranžuotes šiam instrumentui. Neatsitiktinai į programą įtraykta ir C. Saint-Saenso fantazija, kurią Plungės dvaro orkestro mokykloje pirmųjų pamokų metu išmoko jaunasis Čiurlionis. Arfininkai ją atliks kartu su fleitos virtuoze Ieva Kuprevičiūte.
P R O G R A M A:
M. K. Čiurlionis – Preliudai, simfoninė poema „Miške“ (aranžuotė 2 arfoms)
P. A. Soler – Sonata d-moll, R. 117
P. A. Soler – Sonata e-moll, R. 27
C. Debussy – „Danse sacrée et danse profane“
C. Saint-Saens – Fantazija fleitai ir arfai
F. Chopin – Impromptu
F. Liszt – „Liebestraume“
M. Ravel – „Le Tombeau de Couperin“, M. 68 (Stanley Chaloupka aranžuotė)
I.Prélude
II. Forlane
III. Menuet
IV. Rigaudon
APIE ATLIKĖJUS:
Koncerto vakarą Valdovų rūmų scenoje pasirodys išties neeilinės asmenybės. Nepaisant jauno amžiaus, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos abiturientė GIEDRA JULIJA TUTKUTĖ yra ne šiaip puiki profesionalė. M. Rostropovičiaus fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkė vien per pastaruosius kelerius metus dalyvavo 7 tarptautiniuose arfininkų konkursuose ir visuose juose laimėjo pirmąsias vietas. Maža to, Giedra Julija puikiai kuria – jos kameriniai opusai jau keletą metų skina pirmąsias vietas Lietuvos kompozitorių sąjungos organizuotuose Respublikiniuose jaunųjų kompozitorių konkursuose bei Kazachstane vykusiame tarptautiniame kompozicijos konkurse ir skamba daugelyje Europos šalių. Moksleivė net du kartus buvo apdovanota „Mažojo Kristoforo“ statulėle ir pelnė LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėką.
Ypatingas ryšys su Čiurlioniu sieja ir kitą Valdovų rūmų scenoje koncertuosiančią arfininkę. AISTĖ BALIUNYTĖ – taip pat buvusi „čiurlioniukė“, šiuo metu dėstanti garsiausioje Lietuvos menų mokykloje. Ji yra Nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro arfų grupės koncertmeisterė, bendradarbiauja su kitais Lietuvos ir užsienio orkestrais. Aistė net aštuonerius metus studijavo Paryžiuje, baigė Paryžiaus nacionalinę konservatoriją prof. I. Moretti klasėje, yra daugybės tarptautinių konkursų laimėtoja ar prizininkė.
AGNĖ KEBLYTĖ po Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokslus tęsė Ženevoje pas garsią pedagogę Florence Sitruk, vėliau Briuselyje ir galiausiai Paryžiaus nacionalinėje konservatorijoje I. Moretti klasėje. Puikaus meistriškumo ir originalių interpretacijų dėka Agnė laimėjo ne vieną tarptautinį konkursą ir pelnė specialiuosius prizus už tautinių kūrinių atlikimą. Tai atvėrė lietuvei kelią į daugelį prestižinių muzikos festivalių, tokių kaip Davoso „Young Artist in Concert “, Sommets Musicaux de Gstaad ir „Les Museïques“ Bazelyje (Šveicarija), Perla Baroku Kobylke (Lenkija). Ji grojo ir arfos festivaliuose Belgrade (Serbija) bei Gödöllő (Vengrija). Keleta metų Agnė Keblytė dirbo Gran Kanarijos filharmonijos orkestre, o šiuo metu gyvena ir muzikuoja Paryžiuje, kur bendradarbiauja su didžiausiais Prancūzijos orkestrais ir jau turėjo galimybę dirbti su tokiais dirigentais kaip Gustavo Dudamelis, Esa-Pekka Salonenas, Klausas Mäkelä ir kitais.
Nacionalinės Paryžiaus operos orkestro solisto DAVIDO LOOTVOET keliai su Lietuva persipynė Paryžiaus konservatorijoje, kur Isabelle Moretti klasėje susipažino su ten studijavusiomis lietuvėmis ir pirmą kartą išgirdo Čiurlionį. Davidas – tarptautinių konkursų Liuksemburge ir Olandijoje laimėtojas, bendradarbiauja su Orchestre de Paris, Orchestre Les Siècles, Les Dissonances, Philharmonique de Radio France, Belgijos nacionaliniu orkestru, Pasdeloup orkestru. Turėjo galimybę groti su tokiais dirigentais kaip Jamesu Levine'u, Youri Termikanovu,
Seiji Osawa, Esa-Pekka Salonenu, Mikko Franku, Valeri Guergievu, Gustavo Dudameliu ir kt.Daug koncertuojantis solistas ypatingą dėmesį skiria festivaliams ir kamerinei muzikai, įrašė keletą diskų.
Bilietus galima įsigyti www.bilietai.lt
Daugiau informacijos apie Tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org
***
Pirkdami bilietą į koncertą, neprieštaraujate, kad renginys būtų fotografuojamas ir/ar filmuojamas, o vaizdinė medžiaga viešinama VšĮ "Klasika LT" internetinėje svetainėje, socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.