Muziejų naktis IX forte 2025

Muziejų naktį (gegužės 17 d.) kviečiame praleisti Kauno IX forto muziejuje, kur lauks įtraukiantis muzikinis istorijų pasakojimo pasirodymas-pasivaikščiojimas ir nemokamas IX forto ekspozicijų lankymas. Ekspozicijose tylūs eksponatai, saugantys praeities prisiminimus, leis iš arti pažvelgti į sudėtingą XX amžiaus Lietuvos istoriją.
PROGRAMA
18.00 val. Istorijų pasakojimo pasirodymas-pasivaikščiojimas „Partizanių dainos“ | Milda Varnauskaitė, Ariane Pawin, Oksana Zhuravel-Ohorodnyk
19.00–23.00 val. Nemokamas muziejaus ekspozicijų lankymas (Žemaičių pl. 75, Kaunas)
PARTIZANIŲ DAINOS
Ką reiškia priešintis? Nepasiduoti ir net pačiomis siaubingiausiomis akimirkomis išlaikyti stiprybę?
„Partizanių dainos“ – tai muzikinis, trikalbis istorijų pasakojimo pasirodymas-pasivaikščiojimas apie moteris kovotojas Lietuvoje, Prancūzijoje ir Ukrainoje. Nuo vakar iki šiandien.
Prancūzijoje Antrojo pasaulinio karo metais su ginklais rankose ar rašomosiomis mašinėlėmis po pažastimi, nešdamos lagaminus ar gamindamos netikrus dokumentus – moterys užėmė visas pasipriešinimo naciams pozicijas.
Lietuvoje nuo 1944 m. norėdamos kovoti su sovietų okupacija jos, kaip ir vyrai, perėjo į pogrindį. Kartu su jais ėjo į mišką, kovojo ir įsitraukė į partizaninį karą: dirbo ryšininkėmis, slapstėsi bunkeriuose ir rašė eiles.
Ukrainoje šiuo metu daugiau nei 60 000 moterų kovoja gindamos savo šalį nuo rusijos agresijos. Jos yra gydytojos, mokytojos, žurnalistės, politikės, menininkės...
Pasirodymo autorės kviečia leistis į trikalbę muzikinę kelionę: poetišką ir džiaugsmingą, gilią ir galingą, piešiančią šių pasipriešinimo moterų iš skirtingų Europos kampelių portretus ir mezgančią jų istorijų dialogą. Ką šios moterys pasakytų viena kitai, jei galėtų susitikti?
Pasirodymo kūrėjos: pasakotojos Milda Varnauskaitė ir Ariane Pawin, dainininkė Oksana Zhuravel-Ohorodnyk.
Pasirodymas buvo specialiai sukurtas Lietuvos kultūros sezonui Prancūzijoje, jo premjera įvyko 2024 m. rugsėjo mėnesį Prancūzijos mieste Grenoblyje.
Gastroles Lietuvoje finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Pasirodymas „Partizanių dainos“ vyks po atviru dangumi, Kauno IX forto muziejaus teritorijoje.
---
Muziejų nakties renginys Kauno IX forto muziejuje yra nemokamas. Renginio dalyvių apsilankymas gynybinėje sienoje (požemiuose) nebus organizuojamas.
Atkreipiame dėmesį, kad gegužės 17 d. muziejaus darbo laiku ekspozicijų lankymas yra mokamas.
Renginys viešas, bus filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.