Grįžti į pilną sąrašą

Kvailys

Kvailys

Lošia 2-6 žaidėjai. Kiekvienam žaidėjui padalijama po 6 kortas iš 36 kortų kaladės. Galima duoti po vieną arba iš karto po dvi kortas. Likusios kortos sudedamos atgal į kaladę. Kaladės apačioje esanti korta atverčiama. Tai – koziris.

Žaidimą pradeda turintis mažiausios vertės kozirį turintis žaidėjas. Žaidžiama pagal laikrodžio rodyklę. „Nukirsti“ kortą galima didesnės vertės tos pačios rūšies (būgnų, širdžių, kryžių, pikų) korta arba koziriu. Nurungtos kortos atidedamos į šalį.

Gali atsitikti ir taip, kad žaidėjas neturės didesnės vertės kortos arba kozirio. Tuomet jis gali pasiimti į šalį atidėtą kortą. Jei bent vienas žaidėjas nebeturi kortų, iš kaladės kortų pasiima ir visi kiti. Taip daroma todėl, kad kiekvienas turėtų būtent po 6 kortas.

  • Žaidimą pralaimi visas kortas susirinkęs žaidėjas. Laimėtojais tampa tie, kurie išleidžia visas turimas kortas.
  • Žaisti galima ne tik pagal šias taisykles. Yra ir kitų žaidimo variantų. Štai jie:

Žaidžiama po du pagal laikrodžio rodyklę. Vieno žaidėjo išmestą kortą gali kirsti bet kuris žaidėjas. Tačiau žaidėjų negali būti daugiau kaip 4.
Galima žaisti ir komandomis. Tokiu atveju mušti vieno žaidėjo kortą gali kitos komandos žaidėjai. Komandinio žaidimo esmė – tos pačios komandos žaidėjai nemuša vienas kito kortų.
 

Nuotr. sxc.hu
Kaveikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook